Co je to ověřovací kód?

Kde najdu OKU kód

Samotný OKU kód najdete ve vaší smlouvě nebo v internetové samoobsluze vašeho operátora. OKU kód je jediný identifikační údaj, který vám je přidělen automaticky spolu s telefonním číslem ihned po uzavření smlouvy s operátorem. Nemusíte tedy o jeho vystavení operátora žádat.
Archiv

Kde najdu v Moje O2 OKU kód

OKU u O2 zjistíte jednoduše ve vaší zákaznické sekci (Moje O2) na webu moje.o2.cz. Jakmile se přihlásíte, klikněte na vaše telefonní číslo. Po zobrazení karty produktu sjeďte dolů a klikněte na Zobrazit ověřovací kód účastníka (OKU). Autorizační kód OKU se vám zobrazí po zadání vašeho administračního hesla.
Archiv

Jak zjistit OKU kód ČEZ

Pro přenos telefonního čísla nám stačí sdělit ověřovací kód účastníka (OKU). OKU (ověřovací kód účastníka) je 14místný číselný kód, který vašemu telefonnímu číslu přidělil váš stávající operátor. Sami Vám po doručení SIM karty zavoláme, abyste nám Váš dosavadní OKU kód mohli nahlásit.
Archiv

Kde v aplikaci T-Mobile najdu OKU kód

OKU u T-Mobilu zjistíte jednoduše ve vaší zákaznické sekci (Můj T-Mobile) na webu muj.t-mobile.cz. Po přihlášení najeďte na Moje smlouva a v sekci Přehled Účastnických smluv klikněte na Zobrazit ověřovací kód účastníka. OKU kód se vám zobrazí po zadání vašeho hesla pro komunikaci s T-Mobilem.

Kde najdu ověřovací kód na faktuře O2

Zákazníci s paušálem O2 Spolu

V seznamu služeb v tarifu rozklikněte číslo které přenášíte. V detailu služby sjeďte úplně na konec stránky k položce Zobrazit ověřovací kód účastníka (OKU).

Jak získat přenosový kód O2

Pro přenos k jinému operátorovi můžete použít i Ověřovací kód účastníka (OKU). Najdete ho v Moje O2, stačí si o něj zavolat na linku 800 111 777 nebo *77 z mobilu, anebo si o něj řekněte v kterékoli O2 Prodejně. Pokud převádíte víc čísel najednou, je vhodnější použít ČVOP, který vám k nim přidělíme.

Jak se přihlásit do Moje 02

Budete k tomu potřebovat kontaktní údaje a e-mail, kterým se později do Moje O2 budete přihlašovat. Na úplném začátku vám na něj pošleme registrační link. Po kliknutí na něj zadáte a potvrdíte heslo – a tím bude vaše registrace do Moje O2 hotová.

Co je to Čvop

Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele (ČVOP) je čtrnáctimístný autorizační kód používaný v případě, že si přejete převést své telefonní číslo od vašeho stávajícího poskytovatele mobilních služeb k novému poskytovateli.

Jak přejít z O2 na T Mobile

Kontaktujte nás na 800 73 73 73 nebo se zastavte v některé z našich prodejen. Společně domluvíme konkrétní termín přenesení. V den přenesení vyměňte SIM kartu v telefonu a aktivujte ji prvním hovorem.

Jak vypadá OKU kód

OKU si vyžádáte formou SMS v&nbsolpředepsaném tvaru s vaším PUK kódem. Přesný tvar SMS získáte v samoobsluze TESCO mobile na internetových stránkách samoobsluha.tescomobile.cz.

Jak dlouho platí OKU kód

Na rozdíl od ČVOP, o který jste si museli u operátora zažádat, OKU vám bude přiděleno automaticky spolu s telefonním číslem po uzavření Účastnické smlouvy. Rozdílná je také platnost kódu, zatímco ČVOP bylo platné pouze 65 dní, vaše OKU je platné po celou dobu trvání vaší Účastnické smlouvy.

Jak získat OKU kód O2 Family

Jak najít OKU kód v Moje O2 FamilyPřihlaste se pomocí svého přihlašovacího jména a hesla.Po přihlášení klikněte na „Dokumenty“.Klikněte na „Ověřovací kód účastníka“ a vyplňte telefonní číslo, pro které potřebujete OKU kód.Vyplňte znovu přihlašovací údaje.Na telefonní číslo vám přijde SMS s ověřovacím kódem.

Jak dlouho trvá přenos čísla O2

Hurá k O2. Pokud nemáte u opouštěného operátora žádné závazky nebo výpovědní lhůtu, přeneseme číslo za 3 pracovní dny. Přijmeme od vás žádost o přenos čísla spolu s OKU a odešleme opouštěnému operátorovi objednávku přenosu. Opouštěný operátor potvrdí OKU a uvolní telefonní číslo pro přenos.

Kde najdu O2 ID a heslo

Pokudi si nemůžete vzpomenout na své heslo, jednoduše si ho obnovte. Nové heslo si nastavíte v Moje O2. Stačí vám k tomu přihlašovací jméno (e-mailová adresa, kterou požíváte pro přihlášení do Moje O2). Případně to může být e-mail, přes který jste se registrovali do O2 TV.

Co je to 02 id

O2 ID je uživatelské jméno, tedy e-mailová adresa, kterou používáte při přihlášení do Moje O2. Případně to může být e-mail, přes který jste se zaregistrovali do O2 TV.

Jak dlouhy je OKU kód

OKU je čtrnáctimístný kód, přidělený vaším operátorem. Jedná se o náhradu za dříve používaný kód ČVOP – číslo výpovědi opouštěného poskytovatele. Je to tedy jediný identifikační údaj při přenosu telefonního čísla mezi operátory.

Jak dlouho trvá přenos telefonního čísla

Podle novely zákona o elektronických komunikacích by přenos čísla od jednoho operátorovi ke druhému neměl trvat déle než 2 pracovní dny. Při zdržení máte nárok na finanční náhradu.

Kde sehnat OKU

O vystavení OKU nemusíte žádat, je automaticky přidělen při aktivaci vašeho čísla a může být uvedený ve smlouvě nebo v samoobsluze vašeho operátora. Jedná se o důvěrný údaj, svůj OKU nikomu neříkejte, aby nedošlo k jeho zneužití. Platnost OKU je po celou dobu smluvního vztahu.

Co je potřeba ke změně operátora

Pro změnu operátora potřebujete pouze své telefonní číslo a kód pro přenesení čísla, tzv. OKU. Dříve jste o takový kód museli požádat svého současného poskytovatele, od 1. dubna ho ale naleznete v mobilní aplikaci, internetové samoobsluze nebo na posledním vyúčtování.

Jak probíhá přenos čísla

U nového operátora si vyberete tarif, podepíšete smlouvu a obdržíte novou SIM kartu. Podle domluvy na konkrétním datu přenosu poté stačí vyměnit starou SIM kartu za novou a ve chvíli aktivace SIM karty můžete začít využívat nové služby se stejným telefonním číslem, na které jste zvyklí z dřívějška.

Co je to O2 Family

Virtuální operátor O2 Family (bývalý Bonerix) provozuje společnost O2 Family, s.r.o., která je stoprocentní dceřinou společností O2 Czech Republic, a.s.. Poskytuje zaměstnanecké a komunitní programy v síti O2. Pro bližší informace je nutné kontaktovat přímo tým O2 Family.

Jak převést telefonní číslo k jinému operátorovi

U nového operátora si vyberete tarif, podepíšete smlouvu a obdržíte novou SIM kartu. Podle domluvy na konkrétním datu přenosu poté stačí vyměnit starou SIM kartu za novou a ve chvíli aktivace SIM karty můžete začít využívat nové služby se stejným telefonním číslem, na které jste zvyklí z dřívějška.

Jak se přihlásit do aplikace O2

Aplikaci O2 TV 2.0 si můžete stáhnout dle platformy na Obchod Play / App Store. K přihlášení použijte O2 ID (vaše e-mailová adresa) a heslo.

Jak se registrovat na 02

Před prvním vstupem do samoobsluhy Moje O2 Family je nutné telefonní číslo zaregistrovat. Pro registraci potřebujete znát rodné číslo majitele a číslo smlouvy. Po registraci se do samoobsluhy přihlásíte pomocí Přihlašovacího jména (e-mail) a Hesla. Jako administrátor spravujete celý svůj účet a provádíte v něm změny.

Co je potřeba pro změnu operátora

Pro změnu operátora potřebujete pouze své telefonní číslo a kód pro přenesení čísla, tzv. OKU. Dříve jste o takový kód museli požádat svého současného poskytovatele, od 1. dubna ho ale naleznete v mobilní aplikaci, internetové samoobsluze nebo na posledním vyúčtování.