Jak často pít čaj z hlohu?

Jak dlouho se může užívat čaj z hlohu

Čaj nebo tinktura jsou v běžných dávkách neškodné, bez obav je můžeme užívat dlouhodobě.
Archiv

Na co je čaj z hlohu

Hlavní vlastnosti: čaj z hlohu v nálevových sáčcích. používá se k podpůrné léčbě zvýšeného krevního tlaku. podporuje srdeční činnost.

Jak se připravuje čaj z hlohu

Jak se Čaj z hlohu používá.

Dávkování: Doporučená dávka je pro dospělé 1 nálevový sáček 3x denně. Způsob podání: 1 nálevový sáček (1,5 g) se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 10 minut vyluhovat v zakryté nádobě. Čaj se pije teplý. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Jak užívat tinkturu z hlohu

Použití: Obecně se tinktury užívají vnitřně, a to v poměru 1 kapka na 1 kg člověka. Množství byste přitom měli rozdělit do 3 denních dávek (60 kg člověk užívá 3 × 20 kapek). Účinky se ovšem projevují až po několika týdnech, někdy až po měsících, v jejichž průběhu ji musíme užívat denně bez přerušení.

Jak vyrobit tinkturu z hlohu

Tinktura z hlohu na podporu srdce

Květy a mladé lístky hlohu zalijeme bílým alkoholem, nejlépe vodkou nebo slivovicí. Necháme čtyři až pět týdnů macerovat. Potom přecedíme a užíváme dvacet kapek třikrát denně.

Jak se suší hloh

Sušení a skladování

Květy sušíme v tenké vrstvě bez obracení, raději jen přirozeně, ve stínu nebo v dobře větrané místnosti. Pokud sušíme v sušičce nebo v troubě, dodržujeme teplotu do 35 °C. Stejně sušíme i plody.

Jak zpracovat Hložinky

Jeden kilogram hložinek rozmačkáme, zalijeme půl litrem vody a vaříme do změknutí. Poté pasírujeme přes síto a do čisté šťávy přisypeme půl kilogramu cukru. S tím opět vaříme do té doby, než se cukr rozpustí a marmeláda začne rosolovatět. Pak už jen stačí nalít do skleniček a zavařit jako kteroukoli jinou marmeládu.

Co se dělá z hlohu

ReceptyČaj na krevní oběh. Smíchejte květy a listy hlohu, srdečníku, maliny a nať rozmarýnu.Čaj na srdce. Ke dvěma dílům hlohu přidejte jeden díl meduňky, srdečníku a třezalky.Hlohová tinktura.Kapky proti vysokému krevnímu tlaku.Hlohové víno z listů či květu.Hlohový lék z plodů (sbírejte až na podzim)

Kdy se sbírá hloh

Pro léčebné použití se na jaře sbírají nezdřevnatělé konce větévek s listy a květy nebo samotné květy, na podzim pak plody hlohu. Ty je nutné sbírat ještě před příchodem prvních mrazů, aby nedošlo k jejich znehodnocení.

Na co je dobrý hloh

Hloh je taková srdeční bylinka, a to doslova. Používá se totiž při léčbě srdeční arytmie, snižuje krevní tlak a doporučuje se jako prevence infarktu nebo anginy pectoris. Hloh se vyskytuje buď jako strom, nebo jako trnitý keř.

Na co se používá hloh

Především hloh působí blahodárně na oběhový systém, snižuje vysoký krevní tlak, upravuje arytmii. Kromě toho má také uklidňující účinky a působí dobře proti nespavosti a dokonce dokáže výrazně tlumit nepříjemé obtíže v klimakteriu.

Kdy a jak sbírat hloh

Pro léčebné použití se na jaře sbírají nezdřevnatělé konce větévek s listy a květy nebo samotné květy, na podzim pak plody hlohu. Ty je nutné sbírat ještě před příchodem prvních mrazů, aby nedošlo k jejich znehodnocení.

Kdy trhat hloh

Ideální je sbírat hloh jakmile začne rozkvétat, což se vám na stinných místech nebo ve vyšších nadmořských polohách může během června podařit. Sušené květy používáme na přípravu čaje, který je skutečným požehnáním pro srdce.

Co léčí květ hlohu

Hloh je taková srdeční bylinka, a to doslova. Používá se totiž při léčbě srdeční arytmie, snižuje krevní tlak a doporučuje se jako prevence infarktu nebo anginy pectoris. Hloh se vyskytuje buď jako strom, nebo jako trnitý keř.

Jak sbírat hloh

Sbíráme květy, které nejsou zcela rozvité, v květnu i červnu, listy od června do září a plody v září a říjnu. Záleží na druhu hlohu. Pozor, aby plody nebyly napadené hmyzem. Květy odštípneme i se stonkem.

Jak zpracovat hloh

Hlohová tinktura

Čerstvé květy hlohu nandejte do láhve a zalijte vysoce procentním domácím alkoholem, nebo např. vodkou a uzavřete. Nechejte na slunném místě odležet po dobu 2 týdnů, občas protřepejte. Poté přeceďte a užívejte 1x denně preventivně proti srdečním chorobám.

Jak sušit květ hlohu

Květy sušíme v tenké vrstvě bez obracení, raději jen přirozeně, ve stínu nebo v dobře větrané místnosti. Pokud sušíme v sušičce nebo v troubě, dodržujeme teplotu do 35 °C. Stejně sušíme i plody. Sušenou drogu pak uskladníme do hermeticky uzavíratelné nádoby mimo dosah slunečních paprsků.

Jak chutna hloh

Na hložinkách si můžete pochutnat už zasyrova, jen nečekejte kdovíjaký příval nadpozemsky lahodné chuti. Dužnaté, moučnaté plody se semínky uprostřed jsou nasládlé a jemně trpké.