Jak používat Matcha Slim?

Jak se pije matcha

Většinou stačí matchu pít jednou denně. Doporučená porce matchy je jedna čajová lžička na 100ml vody. Na obyčejný hrnek vám tak stačí dvě lžičky prášku. To, jak často pít čaj, se u každého člověka liší.
Archiv

Jak užívat matchu

Doporučujeme vždy 2 g denně. To se rovná dvěma šálkům čaje za den. Příležitostně můžete vyzkoušet i 4 g za den, tuto dávku však považujeme za maximum a doporučujeme ji nepřekračovat. Jsou s konzumací čaje matcha spojena nějaká zdravotní rizika
ArchivPodobné

Kdy je nejlepší pít matcha čaj

Samotný matcha sice není vhodné pít ráno na prázdný žaludek, protože tak může způsobit nevolnost, ale po snídani nebo dopoledne je úžasným pomocníkem při startu pracovního dne.

Jak se připravuje matcha

Nejprve si připravte zhruba 2-3 gramy čaje matcha a vložte jej do čajové misky. Zalijte matchu pár kapkami studené vody a vytvořte na dně čajové misky hustou kaši. Dolijte do misky zhruba 150-200ml vody o teplotě 70°C a důkladně promíchávejte. Metličkou opisujte tvar kříže a to po dobu zhruba 15-30 vteřin.

Proč pít matcha čaj

Matcha pomáhá zklidnit mysl, zvyšuje koncentraci, zlepšuje paměť a náladu. To vše díky tomu, že je bohatý na jedinečnou aminokyselinu L-theanin. Tato aminokyselina uvádí mozek do stavu relaxace, ale bez ospalosti. Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobuje obvyklou nervozitu.

Jakou má chuť matcha

Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobí obvyklou nervozitu. Navíc má sladkou chuť, čímž vyvažuje trpkost katechinů. Vzniká tak vyvážená a lahodně osvěžující chuť čaje matcha.

Proč pít matcha

Jelikož matcha jimi oplývá, jeho konzumací posilujeme imunitu a obranyschopnost organismu. Matcha dodává energii, ale na rozdíl od kávy, bez nežádoucích účinků. Kávový kofein se uvolní do našeho těla téměř ihned po konzumaci kávy, zatímco uvolňování čajového teinu trvá 4–6 hodin.

Na co se používá matcha

Matcha napomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi a podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému (krevní tlak). Pomáhá udržet normální činnost srdce, podporuje pružnost cév, a dokonce pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu v krvi. Podle některých studií podporuje i orální zdraví.

Jak dlouho působí matcha

Zejména díky tomu je čaj matcha 10x silnější než šálek běžného zeleného čaje. Také proto je matcha skvělý pomocník při soustředění, dodává silnou dávku energie až na 6 hodin, působí jako silný antioxidant a napomáhá správnému fungování trávení.

Na co je dobrý čaj matcha

7 plusových bodů pro matcha1) Zdroj katechinů (EGCG) Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné pro naše tělo.2) Spalování kalorií3) Detoxikace těla.4) Pomoc při posilování imunitního systému.5) Dostatek energie.6) Navozuje pocit klidu.7) Posiluje paměť a koncentraci.

Jak ochutit čaj matcha

Pro zjemnění chuti přidejte pár kapek limetky anebo lžičku medu. Pokouší se o Vás chřipka Zkuste přidat do šejkru ještě trochu nastrouhaného zázvoru. S ním chutná Matcha Tea skvěle.

Na co je dobrá matcha

Jelikož matcha jimi oplývá, jeho konzumací posilujeme imunitu a obranyschopnost organismu. Matcha dodává energii, ale na rozdíl od kávy, bez nežádoucích účinků. Kávový kofein se uvolní do našeho těla téměř ihned po konzumaci kávy, zatímco uvolňování čajového teinu trvá 4–6 hodin.

Proč nemíchat matchu kovovou lžičkou

Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů. Kov nahraďte plastovou lžičkou nebo dřívkem. V jak velkém šálku si KOMBE rozmícháte, je zcela na vás.

Jakou chuť má matcha

Jakou chuť má matcha Správně připravený čaj matcha poznáte podle jemné, nasládlé chuti s kořenitými a oříškovými tóny. Na rozdíl od ostatních zelených čajů je chuť matchy mnohem výraznější, za což mohou mladé lístky.

Co dělá matcha

L-theanin, jedinečná aminokyselina přítomná v zeleném čaji matcha, má anti-anxiolytické vlastnosti a pomáhá při zesilování alfa vln v mozku. Tyto alfa vlny podporují relaxaci a vyvolávají hluboký pocit duševní svěžesti a čilejšího rozpoložení, podobně jako to navozují jógové techniky.

Kde se dá koupit matcha

KDE SEŽENETE MATCHA TEA Náš bio čaj i další dobroty s matcha a rooibosem koupíte po celé České a Slovenské republice. Bio Matcha Tea seženete v každé dobré zdravé výživě, lékárně, fitness/wellness centru, restauraci a taky na našem eshopu.

Proč nemíchat Matchu kovovou lžičkou

Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů. Kov nahraďte plastovou lžičkou nebo dřívkem. V jak velkém šálku si KOMBE rozmícháte, je zcela na vás.

Kdo nesmí zelený čaj

Pití zeleného čaje na noc by mohlo způsobit problémy s usínáním a nespavost. Kofein je také důvodem, proč zelený čaj nesmí děti. Dále je nevhodný například pro osoby se srdečními a ledvinovými potížemi a lidi s alergií na kofein.

Jak dlouho se má louhovat čaj

První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.

Jak vybrat matcha

Správný čaj Matcha má jemnou, svěží a lehce nasládlou chuť. Sladkou chuť čaji dodávají rostlinná vlákna a aminokyseliny L-theanin. V Matcha vyšší kvality by měl být obsah L-theaninu alespoň 19,5 mg na jeden gram čaje. „Pokud je připravený nápoj hořký, tak se patrně nejedná o Matcha, ale powdered green tea.

Jak chutná čaj matcha

Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobí obvyklou nervozitu. Navíc má sladkou chuť, čímž vyvažuje trpkost katechinů. Vzniká tak vyvážená a lahodně osvěžující chuť čaje matcha.

Jak poznat kvalitní matcha

Pro ověření kvality vyzkoušejte jednoduchý test

Čára od méně kvalitního čaje bude nerovnoměrná a kratší. Může se dokonce stát, že pod prstem ucítíte velikost zrníček. Tímto jednoduchým testem skvěle poznáte kvalitu zpracování čaje matcha.

Proč nepít čaj

Obsahují kofein, v průměru sice pouze třetinové množství oproti šálku espressa, k tomu je však třeba podotknout, že čaj často pijeme v mnohem větším množství. Další látkou, obsaženou v čaji, je teobromin, alkaloid, který má povzbuzující účinky a podobně jako kávy zvyšuje srdeční tep.

Co se stane když se čaj louhuje déle

Pokud je voda příliš chladná nebo doba louhování příliš krátká, tak čaj bude mít velmi mdlou, nevýraznou chuť. Naopak, pokud to s teplotou a délkou louhování přeženeme, tak to na chuti poznáme zhořknutím čaje – uvolňují se třísloviny, které mají trpkou až hořkou chuť.

Proč Nemýt hrnek od čaje

Oxaláty, přírodní látky obsažené v čajových lístcích, reagují s vápníkem v rozpuštěné vodě. Tak vzniká tmavě hnědá usazenina, která nálevu odebírá požitek z pití a ztěžuje udržování čistoty nádobí, protože se usazuje na stěnách. Čajový kal však vašemu zdraví neškodí.