Jak vytvořit umělou mlhu?

Jak udělat ve Photoshopu mlhu

Aby fotografie vypadala zajímavěji, můžete do ní v programu Photoshop přidat mlhu. Začněte takto: snímek otevřete, vytvořte novou vrstvu pomocí [Ctrl] + [Shift]+ [N] a nazvěte ji »Mlha«. Poté použijte nástroj »Přechod (G)«, který najdete v paletě nástrojů.
Archiv

Jak se vyrábí mlha

Mlha je oblak, který vzniká těsně nad zemí a výrazně omezujeme viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Nejčastěji vzniká v období zimy a podzimu, kdy dochází k ochlazování vzduchu od zemského povrchu.
Archiv

Jak udělat páru

Postačí vám větší hrnec a obyčejný pařáček, který máte doma třeba na knedlíky. Do hrnce nalejte tolik vody, aby dosahovala těsně pod dno pařáčku. Na pařáček položte potraviny, které chce uvařit, přiklopte policí a zapněte vařič. Kuřecí maso se vám v páře uvaří za čtvrt hodinky a houby to zvládnou do deseti minut.

Jak přidat mlhu do fotky

Grafické programy, jako například GIMP, vám umožní přidat mlhu i do již hotového snímku. Otevřete snímek v tomto programu, vytvořte novou průhlednou vrstvu »Vrstva | Nová vrstva | Průhledností« a pro pořádek nazvěte tuto vrstvu »Mlha«.

Jak funguje výrobník mlhy

Drtivá většina výrobníků umělé mlhy a hazerů využívá k výrobě mlhy speciální kapalinu, označovanou jako náplň do výrobníků umělé mlhy nebo hazerů, která se pomocí vysokotlakého čerpadla načerpá do tzv. výměníku, kde se prudce při vysoké teplotě odpaří a tím vznikne umělá mlha.

Co je Fazer

Fazer je prostě klasický výrobník mlhy, který jenom má navíc ventilátor a potrubí přes které se vypařuje fluid je upraveno tak, aby nevydávalo při odpařování velký hluk, není totiž třeba hnát fluid pod tlakem, aby rychle vyletěl ven, protože se o to postarají ventilátory, bohužel dlouhé nahřívání přístroje, vysoká …

Jak péct v páře

Na jakém principu funguje pečení v páře Parní trouby využívají k přípravě pokrmů beztlakou páru, jejíž teplota nepřesáhne 100 °C. Pro tento účel je trouba vybavená zásobníkem na vodu, ze kterého se pára vytváří a následně se vhání do trouby. Vy si jen zvolíte adekvátní program.

Jak udělat v troube páru

Do prohlubně v dolní části trouby nalijete trochu vody a během pár minut nahřívání se voda ohřeje a začne odpařovat. Kombinace speciálního horko vzduchu, pořádného těsnění a páry vytvoří skvělé prostředí pro ty nejlepší chleby!

Jak fotit mlhu

Mlha smazala jakékoliv rušivé pozadí. Canon 5D Mark IV, Canon EF 70-300/4-5.6 IS, 1/40 s, f/11, ISO 100, ohnisko 70 mm. Uvnitř mlhy typicky využijete objektiv se středními ohniskovými vzdálenostmi až lehčí teleobjektiv, zhruba 35 až 120 mm. Samozřejmě extrémy pod i nad tato čísla jsou možné, ale výjimečné.

Co fotit v mlze

Vzhledem k tomu, že v mlze není vidět do velké vzdálenosti, atmosféra (třeba v lese) pak v člověku vyvolá pocit nepokoje, protože nebezpečí může číhat blíž, než se zdá. Toho můžete využít při focení ponurých fotek nebo točení filmů. Les s mlhou v pozadí tvoří jednolitější vrstvu.

Co je to hazer

Hazer (z angl. haze, mlha) neboli výrobník mlhy je přístroj používaný na koncertech a diskotékách pro výrobu umělé mlhy. Mlha vzniká kondenzací vody s příměsí glycerinu, která se získává ze zásobníku umístěného v hazeru . Hazer je většinou ovládán dálkově vlastním ovládáním, případně přes DMX panel.

Jak funguje Mlhovac

Mlhovače se instalují do vody tak, aby byl hladinový senzor zcela ponořen. Mlhovací přístroj funguje nejlépe pokud je senzor až 30 mm pod vodní hladinou. Mlhovač do terária zprovozníte jednoduchým zapojením kabelu do elektrické sítě. Jakmile hladina vody klesne pod minimální úroveň, senzor automaticky vypne mlhovač.

Proč parní troubu

Že je vaření v páře zdravé, rychlé a úsporné, to už ví každý. Ale zkoušeli jste někdy v páře péct Díky parním troubám totiž připravíte zdravější jídlo, křupavější kůrčičku, propečenější pečivo a v neposlední řadě ušetříte peníze za energie.

Jak vytvořit páru v troubě

Do prohlubně v dolní části trouby nalijete trochu vody a během pár minut nahřívání se voda ohřeje a začne odpařovat. Kombinace speciálního horko vzduchu, pořádného těsnění a páry vytvoří skvělé prostředí pro ty nejlepší chleby!

Co péct v parní troubě

– Nízká vlhkost kombinuje horký vzduch s párou pro šťavnaté a křupavé jídlo. Ideální pro maso, drůbež, ryby, gratinovaná jídla, pečenou zeleninu i pro pečení koláčů, muffinů a sušenek.

Jak fotit inverzi

Fotky mlhy je lepší exponovat záměrně doprava, aby byly snímky světlejší. Je dobré využívat světla pronikajícího skrze mlhu. Místa pro fotografování v mlze si můžete vytipovat i během nemlhavých dnů. Vlhkost vzduchu a informace, zda bude inverze či mlhy, zjistíte díky mobilním aplikacím jako jsou Klára nebo Aladin.

Jak fotit mlhu v noci

Mlhu dobře využijete třeba v noci, kdy s pomocí protisvětla můžete dobře pracovat se siluetami. Je to další způsob, jak vytvořit něco tajemného. A jelikož světlo v mlze vytváří paprsky, otevírají se vám další zajímavé možnosti. Noční silueta v lese vytváří tajemnou atmosféru.

Co místo mikrovlnné trouby

Kdo chce v kuchyni ušetřit místo a vzdát se jak mikrovlnky, tak klasické pečící trouby, může zvolit parní troubu kombinovanou s horkovzdušným ohřevem. Horký vzduch na závěr pečení vykouzlí zlatou křupavou kůrčičku, kterou pára sama o sobě vytvořit neumí.

Jak se peče v parní troubě

Parní trouby využívají k přípravě pokrmů beztlakou páru, jejíž teplota nepřesáhne 100 °C. Pro tento účel je trouba vybavená zásobníkem na vodu, ze kterého se pára vytváří a následně se vhání do trouby. Vy si jen zvolíte adekvátní program. Pára se poté v závislosti na druhu programu kombinuje s teplým vzduchem.

Na jaký program se peče chleba

Troubu na téměř každý chleba zahřejte na 250°C až 270°C horní a dolní ohřev. Každá trouba tento vysoký stupeň nahřátí nemá – nahřejte na nejvyšší stupeň vaší trouby. V troubě je dobré mít vložený 2 cm silný kámen od kameníka – žulu pro lepší výsledek pečení.

Jak PECT v parní troubě

Ideální pro dušené maso nebo pečené ryby, jakož i pro pečení chleba a sladkých těst. – Nízká vlhkost kombinuje horký vzduch s párou pro šťavnaté a křupavé jídlo. Ideální pro maso, drůbež, ryby, gratinovaná jídla, pečenou zeleninu i pro pečení koláčů, muffinů a sušenek.

Jak poznat že bude mlha

Ta závisí především na jeho teplotě – čím tepleji je, tím více vody se ve vzduchu udrží. Pokud z nějakého důvodu dojde k jeho ochlazení, přebytečná voda začne kondenzovat a v podobě malých kapiček vytvoří mlhu nebo mrak, na zemi se projeví jako rosa, jinovatka nebo námraza.

Jak poznat že bude inverze

Projevuje se to rozpuštěním nízké oblačnosti a výrazným ochlazením na horách. V nížinách se paradoxně může lehce oteplit, protože inverze držela u zemského povrchu nízké teploty. Pokud byla inverze v nížinách mrazivá, případné srážky se změnou počasí a proudění ve výšce mohou namrzat.

Jak fotit ve tmě bez blesku

Používejte světelné objektivy

Doporučujeme fotografovat s objektivy, které mají co nejnižší clonové číslo (alespoň 2,8 a méně, ideálně pod 1,8). Tím docílíte kratšího času závěrky a hrozí menší riziko rozmazaných snímků.

Co se nesmí dávat do mikrovlnky

Pojďme se podívat, jaké to jsou.Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.Výbušné hroznové víno.Mražené maso bude tuhéChilli papričky vás mohou popálit.Vařené houby zavání zažívacími problémy.